| Joanna2000 a întrebat:

Am un motan de 2 ani, rasa birmaneza. A plecat de acasa ieri si, de obicei, el venea pana seara acasa dar, nu s-a intors... Era in calduri dar, l-am dus la o pisica si cred ca acum nu mai este. Acasa nu il batem si nu il certam, era sanatos cand a plecat. Nu prea sta sa puna strainii mana pe el si fuge de caini. S-a mai intamplat sa stea plecat vreo 2 zile dar, era vara si am aflat ca a fost inchis. Acum ca e iarna imi este putin frica sa nu inghete (desi este foarte pufos si sper ca blana o sa ii tina de cald).
1) Cate sanse sunt sa se intoarca? (avand in vedere ca nu prea sunt pericole prin zona si el stie sa le evite)
2) Voua cate zile v-a plecat pisica de acasa si s-a mai intors?
3) De ce credeti ca a plecat de acasa?
Daca vreti sa ma intrebati ceva despre motan, va voi raspunde.

Răspuns Câştigător
| MadaMary67 a răspuns:

Pisoiul mea a venit dupa o saptamana si doua zile, nu te teme nu va pati nimic.a plecat la gagici CLAR.

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poate sta in voiaj si 1 sapt nici o problema, de aia e motan. Pisicile sunt cele mai rezistente la frig.

| Andreea213 a răspuns:

1.Are destul demulte sanse sa se intoarca. Prietena mea a avut motanul plecat de acasa o luna si tot s-a intors.
2. Mie mi-a plecat de multe ori de acasa, dar ultima oara a murit.
3.A plecat sa se imperecheze.

| Ada78 a răspuns:

1) Are sanse sa se intoarca.
2)Mie nu mi-a plecat de acasa.
3)Daca era in calduri probabil ca a plecat ca sa se imperecheze.