| VasyBab a întrebat:

Am un pui de caine de 3 zile si nu stiu cum sa il fac sa nu isi mai faca nevoile pe unde apuca. I am pus si litiera si tot nu vrea sa faca. Cand il scapa il duc in litiera si se duce de acolo si face langa. Chiar daca am curatat prin casa mirosul el tot pe acolo face mai exact pe covor de cele mai multe ori. L am gasit afara si l am luat in casa, stau la bloc si de cand il am nu l am mai scos afara doar pe geam un pic. Nu l am scos afara pe motiv ca are doar cateva saptamani nu stiu exact cate si nici nu l am dus la veterinar. Ce sfaturi mi ati putea da?

3 răspunsuri:
| 2007teen a răspuns:

Cainele nu face la litiera, are nevoie sa fie dus afara de minim 2 ore pe zi. Daca este primul tau caine, te sfatuiesc sa citesti cartea lui Milan sau sa ii vezi filmuletele. Succes!
Apropo, trenuie dus la veterinar si verificat asap!

| NeneaFane a răspuns:

Este găina, n-ai ce sa ii faci, la găini nu poți sa le bagi mințile in cap

| VasyBab explică:

Cainele nu este vaccinat si are doar cateva saptamani.Pot sa il scot afara in cazul asta?