| Stoleru_Andrei_1975 a întrebat:

Buna TPU de curand mi-am luat un catel dar din pacate mama si tata l-au dus la tara spunand ca o sa miroase a caine in casa ca trebuie spalat plimbat dar le-am spus ca eu o sa fac toate astea dar au mai gasit un motiv cu care nu stiu ce sa le mai: ca un caine trebuie neaparat dus afara la ora 5-6 dimineata sa-si faca nevoile oke am inteles este adevarat dar daca stiti cum sa ii fac sa m imi aduca catelul inapoi de la tara va raman dator cu o bere si funda (P.S stau la bloc si din pacate invat dimineata) da rdaca stiti ceva ajutati-ma va roog

3 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna! Eu am 2 caini si 2 pisici in casa si nu miroase deloc!
Cainii trebuie scosi de 3 ori pe zi afara, dimineata, la pranz si seara (cate o ora).
Spune-le ca o sa ai grija de el, nici nu o sa simta prezenta cainelui in casa... sper sa ii convingi!

| xAlessia a răspuns:

Buna, nu neaparat trebuie dus la 5-6 dimineata ..trebuie sa il inveti de mic in asa fel incat sa iti fie tie bine in legatura cu programul plimbat..spalat..etc. Pentru inceput daca e micut exista http://pentruanimale.ro/....../index.php
sper sa poti sa ii convingi :D bafta.

| AnnaMariaDanielaNicoletaa a răspuns:

Si eu am avut catel si am stat tot la bloc, daca sunt asa stricti nu prea ai cum sa-i convingi dar cu cateva rugaminti si promisiuni gen ma trezesc mai devreme si inainte sa plec la scoala il scot pe afara si ca o sa ai grija de el si il speli + curatenie unde face mizerie e posibil sa reusesti cel putin pana se obisnuiesc ei cu el si dupa nu o sa mai vrea el sa-l duca la tarawinking