| madymadd a întrebat:

Buna as avea nevoie de ajutor cu ceva.Am un ciobanesc de asia centrala de 3 luni la bunici.Acum vreo 3 zile s-a terminat peedigreul si i-au dat lapte cu paine pana ziua urmatoare cand au mers sa ii cumpere iar.Pana atunci nu a mancat numai granule ...Astazi a mancat granule dar a baut si putin lapte iar acum mai spre seara a varsat...si nu a mai mancat. Oare ce ar putea fii?(din cauza ca si-a amestecat mancarea sau este posibil sa aiba limbrici)? mersi dau funda ce ar trebui sa fac

2 răspunsuri:
| feraryyy78 a răspuns:

Trebuie sa aiba un meniu stabilit, nu sa-i amesteci mancarurile pentru ca inca este micut si nu trebuie fortat sa manance orice.

| Dafii a răspuns:

Stomacul sau fiind obisnuit cu un anumit tip de mancare, a varsat ce i s-a dat catelului indiferent ca lui i-a placut. Stomacul sau, a refuzat sa primeasca mancarea pe baza faptului ca a fost invatat cu pedigree big grin. Stai linistita, limbrici se fac cand este mic si nu se fac ca a mancat o singura zi laptewinking. Funda? A si, du-te si la veterinar pentru a preveni orice problemawinking.