| Clementine a întrebat:

Aseară, mama i-a facut baie căţelului si nu l-a spălat cu un şampon special pentru câini. I-a intrat puţin clăbuc in ochi şi acum tine ochiul întredeschis şi cred că o cam doare.Precizez că şamponul era cu mentol. Ce aş putea să fac să fac să nu o mai deranjeze ochiul?

3 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Nu stiu sigura. Dar de obicei catelul/pisica nu trebuie spalati in zona capului, ii poate intra apa in urechi.Chestia asta ca i-a intrat clabuc in ochi, nu stiu ce sa zic despre ea.Trebuia ca mama ta sa fie atenta.Trebuie doar spalat pe cor***ca vrei putin pe cap este indicat sa i-ai un pumn mic de apa[o cantitate micaa de apa] si doar ii umezesti capul si eviti sa-i da in ochi si urechi. Daca il ustura ochii du-l la veterinar. Daca nu l-ai spalat cu sampon special de caini, trebuia sa-l speli.Samponul pentru oameni ii poate provoca niste bubite catelului tau.
Du-l la doctor.
Funda?

| Crucified a răspuns (pentru Crucified):

Acolo nu stiu de ce mi-a aparut 3 stelute,ca doar n-am scris o prostie, am scris corp, am scris eu gresti in loc de pe corp, ca[am scris legat] a fost o greseala, nu am scris cuvinte indecente! stai linistit/a! happy

| OtySt a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-l duci la medic, neaparat!winking
succes