| sporissonia a întrebat:

Aveam doua broscute testoase acum o luna, dar din pacate una dintre ele a murit... de atunci cealalta broasca nu mai mananca deloc si sta toata ziua intr-o parte a acvariului... am cautat pe net si nu am gasit nimic. Stiti cumva ce ar putea avea si cum as putea sa o fac sa manance?

Răspuns Câştigător
| Staif a răspuns:

E vorba de tristete.
Dar, : "Incepand cu octombrie-noiembrie pana la sfarsitul lui februarie-martie, broastele testoase hiberneaza si vor refuza sa manance deoarece ele si-au asigurat rezervele in perioada dinaintea hibernarii. Singurul lucru de care au insa nevoie este apa, au nevoie sa fie hidratate macar la 2-3 zile pentru 20-30 min."
Citeste si asta: http://www.blog.mamicamea.ro/broastele-testoase-animale-de-companie/