| BadZone a întrebat:

Acum o saptamana mi-am luat doua broaste testoase. Le-am pus intr-un acvariu special pentru testoase, cu un termostat care regleaza temperatura apei. Una dintre testoase mananca tot ce ii dai si doarme decat noaptea, iar cealalta doarme toata ziua si pare sa nu manance nimic. Eu cred ca este bolnava. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Nu este bolna si eu am broasca testoasa si a intrat la hibernare
ps,, ai grija ca capul sa nu fie in apa, pune-o in ceva mai plat ca capul sa stea afara... FUNDA?

2 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Si ele intra intr un fel de hibernare

| Biaa2401 a răspuns:

Eu am avut o broasca țestoasa care făcea la fel, iar după aproximativ o luna am găsit-o moarta.Doar dacă apa este prea rece poate intra in hibernare.Mai bine o duci la veterinar.