| Cosminacautamuzica a întrebat:

Bună, cățelul meu azi a venit în casă plin de scaieți. L-am curățat și el a încercat să tragă cu colții. Dar i-a rămas ceva în gât sau nu știu unde ca se îneacă încontinuu. A băut multă apă sa se ducă dar nu are niciun efect și îmi e frică să nu pățească ceva mai grav. Ce pot face?

18 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

De unde a venit plin de scaieti? L-ai lasat singur afara pe campuri? Un medic veterinar te va ajuta.

| Cosminacautamuzica explică (pentru dullcat):

E na a fugit cu altă cățea de a mea țiți
Aia e mai nebunatică și îl învață la prostii

| dullcat a răspuns (pentru Cosminacautamuzica):

Cainii se tin in curte si se castreaza...

| Cosminacautamuzica explică (pentru dullcat):

Cum te-ai simții dacă cineva te ar închide într-un loc și ți-ar tăia testiculele?

| Cosminacautamuzica explică (pentru dullcat):

E animal lasă l să dea
La buci ca n-are ce face. Vai de
Capu tău da doamne
Să n ai parte de amor

| dullcat a răspuns (pentru Cosminacautamuzica):

Nu am testicule si nici instinct de a face copii anual, spre deosebire de cazul animalutelor tale.Decat sa ajunga acei pui aiurea pe camp sau la stapani iresponsabili, mai bine fara. Daca nu ma crezi vorbeste cu un medic veterinar.

| dullcat a răspuns (pentru Cosminacautamuzica):

Ce sa dea? Animalele fac pui si atat, nu e pe principiul cum o da Domnul.Nu te supara, esti exemplul clasic de roman care nu ar trebui sa detina animale.

| Cosminacautamuzica explică (pentru dullcat):

Păi dacă ți le-a luat ce să fac altele
N-am
Să-ți dau. Câinii de tara plec și se întorc
Merg la plimbări la joacă da eu ce să înțelegi dacă ți-a luat testiculele când ți le-a
Luat ți-a luat și creieru

| dullcat a răspuns (pentru Cosminacautamuzica):

Https://media.tenor.com/KHu0RQ8IWI4AAAAC/troll-detected-troll.gif

Sper sa nu revii ulterior cu intrebari despre cainii tai care nu se mai intorc din diverse motive, deoarece va fi in intregime vina ta.Asa se intampla de obicei.In fine, mai sper sa-ti revina bun simtul si mintea la cap, ai mare nevoie in Romania asta a animalelor care se chinuie pe nicaieri, abandonate, murind stupid din cauza celor cu aceeasi mentalitate de Evul Mediu.

| Cosminacautamuzica explică (pentru dullcat):

Vezi ca suntem in 2024 nu evu mediu tu n-ai treaba cu catalu meu eu am pus întrebarea sa
Întrebe alții nu tu. Dacă te-ai băgat ca musca n lapte. Ia zii tu ce mentalitate ar
Trebuii să am?

| dullcat a răspuns (pentru Cosminacautamuzica):

Suntem in 2024 dar tu gandesti ca in Evul Mediu pentru ca refuzi sa sterilizezi animalele.Este normal si civilizat sa le tii in curte sau sa iti iei masuri de precautie.

Una care intelege ca de la doi caini care se inmultesc prosteste, liberi prin sat, se ajunge la cateva zeci sau sute de pui pe an, intr-un sat intreg.Asa cum tu te duci la medic asa si animalele au nevoie de medicul veterinar.

| Cosminacautamuzica explică (pentru dullcat):

Stai liniștit ca catalu meu nu face copii ca e mascul are triceps carkceps ia sa o dam parte n parte de te crezi asa deștept dați aș sos de maioneză lângă cartofk

| Lupică27 a răspuns:

Ai si tu mai multa grija de el, si cainele tot ca un copil e, cum ti-l cresti asa il ai!
Du-l la medic.

| Mihai0101 a răspuns:

Probabil ia ramas pe gat parti din scaieti care se agata dar tuseste? Daca e tot asa du-te sal vada un medic veterinar

| Cosminacautamuzica explică (pentru Mihai0101):

Și-a revenit mulțumesc. Nu a fost nimic grav

| LisaJulie a răspuns:

Un medic veterinar bun iti va recomanda un medicament! Cel mai probabil i-au ramas scaieti in gat

| Cosminacautamuzica explică (pentru LisaJulie):

Și-a revenit de atunci
Doar i-a rămas CV pe gât

| DonMoldo a răspuns:

Medic veterinar sau dai sa manance ceva tare sa i se duca de pe gat