| Biby a întrebat:

Catelusele cum raman insarcinate? Eu am o catelusa pe nume Sarah(este caine lup) si are 2 ani.Astazi a trecut un caine pe langa poarta si s-a atins cu botul de botul lui. Poate sa ramana insarcinata?crying La caini se poate face avort?

11 răspunsuri:
| คиค a răspuns:

laughinglaughing Nu, desigur ca nu ramane gestanta ditr-atat. Pentru a ramane gestante, femele trebui sa aiba un contact "intim" cu masculii, nu sa-si apropie boticurilewinking

| Coriine a răspuns:

Nu are cum sa ramana "insarcinata"daca s-a atins de boticul lui mai,stai linistita :*.Si da`la caini se poate face avort, dar costa mult.
Nu ramane "insarcinata"decat daca se "imperechaza"cu un caine de sex opus :*.
Pa, pa.

| UnicornulFericit a răspuns:

Buna,in primul rand laughinglaughingrolling on the floor
Daca si-au atins botul nu are cum, este absolut imposibil sa ramana insarcinata.Caini se inmultesc ca oameni(se poate spune si asa).
Daca un barbat si o femeie isi ating nasul femeia nu are cum sa ramana insarcinata.
Cat despre avort nu stiu daca se poate face la caini dar totusi nu ai de ce sa-ti faci grji, daca doar si-au atins boturile totul este in regula.
Sper ca ti-am fost de folos. Funda?

| ZEU93 a răspuns:

Nu ramane big grin Cainii se imperecheaza la fel ca oamenii tongue

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

laughing nu ramane insarcinata daca s-a atins un caine de botul ei laughing
cum raman catelusele insarcinate...mai bine intreba-ti parintii
in schimb o poti castra, si nu mai poate ramane insarcinata niciodata.

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Pai tu crezi ca vorgula cainii au spermatozoizi pe bot si catelele ovule pe bot?laughingLOL

| Iheartshoes a răspuns:

Se vede ca esti inca mai micuta. Pe masura ce cresti o sa.ti dai seama.
Nu. Nu poate ramane insarcinata din atata lucru.
Prima data trebuie sa fie amandoi cateii pe aceiasi parte a portii ca sa faca pui.
In caz ca nici tu si nici familia ta nu doriti ca Sarah sa faca pui, sterilizati-o. Daca nu, faceti-i injectii periodice ca sa nu faca pui. Vorbeste cu parintii tai si mergeti la veterinar!
Bafta!

| KellyK13M a răspuns:

E aiurea, nu poate sa ramana insarcinata daca doar sa atins cu botul de botul lui.

| Andreea114820 a răspuns:

rolling on the floor lol, catelusele raman "insarcinate" la fel ca oamenii... cred ca stii cum raman femeile insarcinate, ei bine asa raman si catelusele. Si nu poti sa le faci avort

pup funda? happy

| Diana6185 a răspuns:

Nu te ingrijora, cu siguranta Sarah nu a ramas insarcinata happy. Oricum, sa stii ca animalele se "inmultesc" ca si oamenii, asa ca nu ai de ce sa fi trista.winking Fundita?:*

| LifeIsMyColor a răspuns:

straight face Daca s'au mirosit si s'au lins nu poate sa ramana insarcinata si nu cred ca la caini se poate face avort. Stai linistit ca nu e insarcinata :]!