| AlleLovesSelena16 a întrebat:

Buna ce faceti? Am si eu o problema. Cainele meu a fugit de acasa. Ce pot face?

9 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Cauta-l prin zona si daca nu este, asteapta-l. Daca e caine inteligent se intoarce singur.Si mie mi-a fugit unu acum 2 ani de 2 ori si s-a intors... acum depinde.

Apropo, te-ai intors?

| ralucaralu a răspuns:

Cred ca tot ce poti face e sa astepti. Se mai intampla sa plece. Poti sa pui totusi un anunt in ziar cu o poza sau sa intrebi vecinii/cunoscutii. Succes!

| WolfGirl a răspuns:

Daca cainele meu ar fugi, sigur n-as astepta sa se intoarca. As pune afise cu rasa si culoarea lui(daca nu o poza) prin cartier. Intreaba alti stapani de catei sau oameni de pe starda. Mult noroc!

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Impusca-te.Preferabil in cap.

| Anndi98 a răspuns:

Daca ai o poza cu el in care se vede bine, trage`o la imprimanta in mai multe exemplare si scrii : Caine pierdut, numele lui, coloarea si alte chestii legate de el si numarul tau de telefon + recompensa. Apoi pune`le prin oras, da`le prin cartier. Poate il vei gasi. Mult noroc.happybig grin

| Jamie a răspuns:

Pei daca te iubea foarte mult se va intoarce fiindca va realiza ca ii era mai bine cu tine decat sa caute prin gunoaie si sa fie mereu infometat si eu am patit la fel ca tine doar ca eram mult mai mica catelusa mea a fugit cand tata deschis poarta fara sa isi dea seama si... a iesit odata cu el la poarta si a luat-o la fuga si apoi peste cateva ore s-a intors inapoi primesc funda?

| AvrilLivigne a răspuns:

Depinde de cand o plecat, daca o plecat de azi dim si nu vine pana diseara il cautzi maine dim pe unde ai fost cu el la plimbare sau poate o fugit dupa o pisica thinking

| Lily16 a răspuns:

Poate se va intoarce.

| Dỳdỳỳỳçutzä a răspuns:

Intrebi toti vecini. Daca ai o poza cu cainele tau scoate-o la imprimanta pune-o pe wordpad si scrie cum arata. ca are 2 3 ani ma rog cat are el... si daca ai conditile sau daca te lasa parinti dai o recompensa de 10 200 lei celui care il gaseste...Bafta! Iti tin pumni!