| yasana a întrebat:

Mi-a fugit cainele de acasa si nu stiu cum as putea sa-l gasesc ajutati-ma cu un sfat...

Răspuns Câştigător
| Tavy100 a răspuns:

Pff, in cazul asata ai putea sa te plimbi prin zona si sa il strigi. Poate daca ai noroc il gasesti.

9 răspunsuri:
| yasana explică:

Fara afise nu vrea mama

| yasana explică:

De fapt eu l-am gasit la dat cineva afara din casa cineva din bloc si cred ca s-a dus la stapan sper sa se intoarca singur

| marius123456123456 a răspuns (pentru yasana):

Poate daca ai sa ii lasi in curte mancarea lui favorita poate se va intoarce cand ii este foame

| yasana explică (pentru marius123456123456):

Am zis ca stau la bloc si de abia il luasem nu avea o mancare favorita

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Pai din cate stiu eu,un caine are capacitatea de a memora unele lucruri,mai ales daca el a plecat,se va intoarce singur,pentru ca stie drumul!
Daca nu, incearca cu afise pe stalpurii, ceva de genul.si asta stiu ca functioneaza.
Mult succes si sper din suflet sa ti l gasesti!

| Tavy100 a răspuns:

Pui o poza cu el pe o foaie, zona in care este pierdut, numele, starea lui de obicei, varsta...
ex: Pierdut caine
Nume: Rex
Varsta:2 ani
Pierdut in sectorul 3
E un caine simpatic/fricos/ traumatizat.
Daca il gasiti sunati la 07XXXXXXXX

Sau mai e o posibilitate... trista... animalele cand simt ca le vine ceasul fug de acasa ca sa nu ii intristeze pe stapani.

| mafialuialinus a răspuns:

Poti sa pui afise cu el, cine a vazut cainele acesta sa sune la nr de telefon 07xxxxxxxx si poate suna cineva

| Irenexd a răspuns:

Pune afise pe care sa scrie :
Catelus pierdut : apoi spui cum arata si sa sune la nr de tel 07...
Sper sa il gasesti! Succes
Pa, pa

| tatiana01 a răspuns:

Si mie mi s.a intamplat la fel, si am sperat ca o sa.l gasesc. Pune afise si poate cineva te va ajuta sa il gasesti:d