| ANAIDDIENUTZA07 a întrebat:

cum fac sa imi conving parintii sa imi ia caine...cand eram mai mica am avut un porcusor de guineea ei stiu cat imi doresc dar nici unul nu vrea... eu iubesc foarte mult cateii!

5 răspunsuri:
| horansgang a răspuns:

Asta depinde de cât de înţelegători sunt părinţii tăi şi, desigur, câţi ani ai tu.

| ANAIDDIENUTZA07 explică (pentru horansgang):

Am 12 ani

| horansgang a răspuns (pentru ANAIDDIENUTZA07):

Oh, păi eu aş zice că eşti destul de mare ca să poţi avea un câine.

| Lara123 a răspuns:

Buna! In primul rand ar trebui sa te intrebi de ce parintii tai nu isi doresc un caine. Daca stai la bloc, chiar nu se merita sa ti un caine in casa. Explicale parintilor tai cat de mult conteaza asta pentru tine. Dovedeste-le ca esti responsabila si ca poti avea grija de un caine. Si nu in ultimul rand, poarta-te frumos!winking

| paktpu a răspuns:

In primul rand ar trebui sa le arati ca esti responsabil, poti face asta prin ai ajuta la treburi, curatenie...sa le promiti ca ai grija de el...