| cuticaadrian2 a întrebat:

Buna
Datorita insistentei mele datorata faptului ca vrea sa cumpar un porcusor de guineea mai am o intreare.
Porcusorii de guineea pot inota?
Am gasit un video: http://youtu.be/5kWyw7kJkoE,porcuosrul inoata sau incearca sa iasa?
Dar iepuri stiu sa inoate?
Fundaa

Răspuns Câştigător
| NicollNikkyKv a răspuns:

Da, stiu sa inoate. Fii atenta ca nu cumva apa sa fie prea adanca, apa trebuie sa fie numai de ajuns incat sa poata sa inoate, nu mai mult. Si sa le lasi un loc prin care pot urca pe "uscat", deoarece obosesc repede. Nu ii lasa nesupravegheati si vezi ca apa trebuie sa fie putin calduta, nu chiar rece, dar in niciun caz fierbinte. Si sa ii stergi bine dupa aia, ca racesc foarte repede. O sa razi mult cand ii vezi cum inoata happy.
Iar iepurele nu stiu sigur daca inoata dar am vazut multe video-uri cu iepurasii care inotau... eu te-as sfatui sa nu pui iepurele in apa sa vezi daca inoata, acum tu stii. daca e bland si sta sa il iei imbrate il poti pune dar la apa mica cum am zis mai sus despre porcusorul de guineea, dar nu-l lasa nesupravegheat! Bafta!