| Doggyyy a întrebat:

Buna,
De ieri cainele meu are ceva probleme si nu stiu de cestraight face
El a fost bine mersi zilele trecute,dar ieri... nu stiu ce la apucat,adica nu mai manca,latra sau e energic,desii el era energic foc, sarea orice facea,acum... zici ca e un corp mort pe patru labe care doar priveste in pustietate.straight face
fratele meu la dus la veterinar,si cica are ceva turbari. da,bine, 15 lei si bla bla bla,nu la ajutat cu nimic.
Aceeasi chestie si azi.
tragedia nu se opreste aici,ci azi,fratele catalului ala care azi era voinic,energic si nu avea nimic acum spre seara a devenit ca elstraight face WTF!
Nu mai vrea sa manance, vomita orice ii dau de mancare,chiar si laptele.

vreun sfat? veterinaru e prost de da in gropi, si nu stiu ce sa mai fac cu ei straight face help pls.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

In Romania nu exista doar un veterinar. Incompetenti gasesti la tot pasul, inclusiv la mine in zona. Cauta un veterinar bun si rezolva problema pana nu e prea tarziu.

| Amilik a răspuns:

E foarte posibil sa fi mancat ceva ce nu le-a priit. Daca vomita sigur s-au intoxicat cu ceva. Mergi la alt veterinar cat mai repede posibil ca sa ii faca o ecografie si sa afle ce anume ii deranjeaza in stomac. Bafta!

| amdr001 a răspuns:

Cel mai posibil este sa fie o capusa... nu vreau sa te sperii, dar catelusa mea a murit din cauza unei capuse, dar ea mai avea inca o problema pe langa, deci inca mai ai sansa sa il salvezi... ai grija mare de el, du'l la un cabinet specializat, unde chiar daca ar costa mai mult, macar sa stii ca merita! sper ca animalele tale sa isi revina, nu uita ca animalele tale mai au o sansa, a mea nu a avut crying( a murit acum vreo 2 luni jumate, si acum plang dupa ea, si nu as vrea sa patesti ce am patit eu! ai grija, da'le multa afectiune, stai doar pe langa ei, du'i la un medic veterinar foarte bun, si incearca sa faci tot posibilul sa ii pui pe picioare! imi doresc mult asta, pentru ca nu as vrea sa fii si tu in situatia in care am fost eu straight face BAFTA! sper sa se faca bine!

| cris150 a răspuns:

Cel mai probabil au luat un virus de undeva. Posibil ca au facut parvoviroza (numita popular, jigodie). Trebuie dusi la un veterinar bun, care sa-i puna pe tratament cu fluide, antiemitice, etc. Trebuie dusi in fiecare la zi la tratament pana se vindeca. Altfel, au foarte putine sanse.