| Andreea213 a întrebat:

De ziua mea am primit cadou o chitara. Am cautat pe Internet diverse tutoriale despre cum sa o acordez, si am reusit. Problema este ca dupa ce o acordez, corzile se slabesc si trebuie din nou acordata. Aveti idee ce pot face?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si chitaristii cei mai mari ai lumii isi acordeaza deseori instrumentul, unii chiar si dupa fiecare piesa cantata pe scena.
Renumit a fost "zeul" chitarelor electrice: Jimmy Hendrix, cine a spart in serie chitarele (Fender, una din cele mai prestigioase firme producatoare de chitare), fiindca se dezacordau repede in timpul concertelor. happy

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Cel mai probabil cheitele sunt de foarte slaba calitate si ar trebui inlocuite. Este tot ce iti pot spune de la distanta asta. Cea mai buna varianta ar fi sa mergi la un magazin de profil sau sa cauti pe cineva care sa pricepe si sa se uite la ea, sa vada ce se poate rezolva happy