| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata/ziua/seara!

As vrea sa imi cumpar un papagal, dar nu stiu ce sa fac cu el cand plec in vacanta(9-10 zile). M-am gandit sa-l las la o ruda, dar am auzit ca poate sa creada ca l-am abandonat si sa intre in depresie. Sugestii?

Răspuns Câştigător
| Annamaria21 a răspuns:

Il dai unei rude sau unui adăpost de animale pentru 10 zile, nu il dai pentru adopție, pur si simplu le spui ca nu ai unde sa il lasi 10 zile, asa am procedat eu cu catelusul meu, asa va fi înconjurat de multe animalute, daca esti din Bucuresti iti recomand asociația Robi, ii lasi mâncare pentru ca sa ii ajungă cat timp esti plecat si le dai doamnelor o atentie, o cutie de bomboane, un buchet de flori, poate intra in depresie, papagalii sunt foarte destepti, doar ca isi va reveni când vei ajunge acasă

3 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

laughing))))) şi să intre în depresie.
Dă l mă la o rudă când pleci şi aia e.laughing. Intră în depresie. laughing

| Betty12345678 a răspuns:

Ia-l cu tine

| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

Nu intra in nicio depresie daca i nou cumparat el inca nu sa obisnuit cu tine.deci...