| xXGeo98Xx a întrebat:

Buna,imi recomandati o rasa de caine de marime medie jucausa si sa aiba parul mic.Eu as vrea sa il cumpar iarna si daca s-ar putea sa imi spuneti daca accea rasa o pot tine iarna?

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Buna!
Un caine cu par scurt nu rezista afara iarna, decat daca e intr-o incapere care are grade cu + si o cusca bine izolata, cu svartaietoare, doua randuri de lemn, paie sau ceva de blanita inauntrul cotetului...doar asa.
Caine cu par scurt si de talie medie:
-beagle
-bull terrier
-shar pei
-american staffordshire bull terrier
-amstaff(nu e pentru oricine)
cam atat.

3 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Daca il ti in casa nu este nici o problema, doar cat e mic sa stea doar la caldura, nu intr-o camera putin mai racoroasa.

| viotedy a răspuns:

Boxer-e superjucaus si-l poti tine afara intr-o cusca izolata.si e si bun paznic.

| khaori a răspuns:

Buna.
Iti recomand rasa tekel, cu par neted. E o rasa extrem de jucausa si sunt sigura ca ti-ar placea.
La ce te referi cand spui " o pot tine iarna "? Tekelii sunt caini de casa, ca sa zic asa. Iti dai seama ca, odata ce au parul mic, neted, nu o sa reziste frigului si e mai bine sa fie tinut in casa.
Sper ca te-am ajutat!
O zi buna!