| last_9432 a întrebat:

In aceasta dimineata mi-a fatat femela guppy...(nu ce-a precizata in intrebarea anterioara.)Intrebarea mea este cu ce sa hranesc puii?

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vad ca ai primit raspuns. Puii de guppy se hranesc cu purici de balta facuti praf si cu algele de pe sticla acvariului. Daca vegetatia (alta decat algele) din acvariu este destul de deasa, atunci au unde sa se ascunda de pestii mai mari, dar este bine sa-i ti separat, cum ti-a zis @Alys

| Asdffd a răspuns:

(: Buna!
Pui se hranesc cu laptele mamei tongue
pana la vreo 3 luni, iar dupa cu lapte, panie, mancare...tongue

| Asdffd a răspuns:

straight face Pff`aiiii laughing) sorry de unde sa stiu ca guppy sunt pestiii? frustrated las oh go on tonguetongue

Răspuns utilizator avertizat
| JustMe_8650 a răspuns:

Buna. In primul rand trebuie sa scoti mamica guppy sau orice alti pesti de unde esunt puisori pentru a nu ii manca. Poti sa-i hranesti cu purici de balta bine faramitati. Exista si un fel de prafuri special pentru pui de peste. Am si eu puisori de guppy pe 26 au o luna si ii hranesc cu purici de balta sau cu niste bilute minuscule maro-portocalii. te duci la un pet shop si le explici situatia si iti vor da ei mancare speciala pentru micuti. Dar mai lasa-i o zi pana sa le dai mancare.
Sper ca te-am ajutat daca mai ai nevoie de ceva legat de pesti imi poti trimite un mesaj privat! :*

| JustMe_8650 a răspuns:

Eu eram cea anonima nu-imi mergea sa intru pe cont. big grin.

| last_9432 explică:

Pentru cei in domeniu laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie sa scoti mama guppy sau alti pesti din acvariul cu puisori. Ii poti hrani cu purici de balta bine faramitati sau cu prafuri special pentru pui. Si eu am puiuti d eguppy si ii mai hranesc cu niste bobite mici maro-portocalii. Te dduci la un pet shop si ceri mancare pentru puii de guppy sau ii hranesti cu ce ti-am spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie sa scoti mama guppy sau alti pesti din acvariul cu puisori. Ii poti hrani cu purici de balta bine faramitati sau cu prafuri special pentru pui. Si eu am puiuti d eguppy si ii mai hranesc cu niste bobite mici maro-portocalii. Te dduci la un pet shop si ceri mancare pentru puii de guppy sau ii hranesti cu ce ti-am spus.