| Zellen a întrebat:

In curand o sa am un caine happy as avea nevoie de cateva sfaturi. pot sa il scot afara de acum? e mic, are cateva saptamani. sau cand? cate vaccinuri ii trebuie? si cum il pot invata sa faca afara? si multe alte sfaturi.ce credeti voi happy mersi, funda.

2 răspunsuri:
| Ohaithar a răspuns:

Bună și felicitări! Da, trebuie scos afară și stat cu el acolo până își face nevoile, iar apoi să-l duci înapoi, sau îi dai ceva bun după ce face. La vaccinat îl duci acum, iar va trebui să mai mergi de câteva ori. Recomand să îl duci și la dresat dacă vrei să nu ai probleme.

| BlackHeartBlackLife a răspuns:

Hey! Si eu am un catel, l-am luat de mic si problema e ca daca nu are cel putin 3 vaccinuri facute nu ai voie sa-l scoti afara si sa-i faci baie sad.
In total sunt 5 vaccinuri, preturile difera intre ele ( cel mai ieftin e in jur de 15-20 lei) si ca sa il inveti sa faca afara trebuie sa il scoti dimineata, la pranz si seara( eu inca mai lucrez la asta laughing )
Sper ca te-am ajutat! big grin