| Isabella223 a întrebat:

Buna, mai are cineva Catel din rasa Akita inu pe care îl tine la apartament?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Da, e cea mai pretentioasa rasa de caini, dar si cea mai loiala si cea mai inteligenta

4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Akita in apartament?!?
cea mai inteligenta, mai loiala, dar si mai "challenging" rasa de caini... EVAH, si tii saracul caine in apartament

sper, SINCER, ca iesi de 3 ori pe zi cu el afara si ii dai atentie aproape continuu, altfel e doar o tortura pentru saracul caine
https://www.imdb.com/title/tt1028532/

| Isabella223 explică (pentru Zuzu1991):

Îl scot de 3/4 ori pe zi depinde, stau cu el câte o ora o ora jum, seara chiar și mai mult, mulțumesc?

| Isabella223 explică (pentru Zuzu1991):

Eram curioasa cand e mic de ce musca el când se joaca mai mult musca are 2 luni jumate al meu l-am luat la 1 luna și 2 săptămâni și voiam sa știu dacă face așa din cauza ca îl
Mănâncă gingiile sau așa o să-mi facă mereu

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Isabella223):

Nu ma pricep la caini, dar am fost impresionat de rasa, dupa ce am vazut filmul din link-ul de mai sus
te sfatuiesc sa vorbesti cu un veterinar, ala ar trebui sa stie toate raspunsurile la intrebarile tale

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Isabella223):

Da, e cea mai pretentioasa rasa de caini, dar si cea mai loiala si cea mai inteligenta