| Ramo137 a întrebat:

pentru iubirorii de caini si pisici, de ce va plac mai mult cainii decat pisicile sau invers? ce aveti in comun?

http://www.youtube.com/watch?v=DpJt0s4Xico

vreau sa va aud parerea
mercii xD

Răspuns Câştigător
| simina96 a răspuns:

Nu este nici o problema, foarte frumos videoclipul.Eu am avut o pisica care se comporta efectiv ca si cainele.Era foarte jucausa, de fiecare data cand ajungeam acasa ma intampina la usa, cand eram trista era intotdeauna langa mine sa ma consoleze.Si daca am mai lasat-o singura acasa cateva saptamani mai mult ca sigur ca era foarte suparata pe mine ca am lasat-o dar cand m-am intors imediat s-a bucurat, I-a trecut supararea instantaneu.Si acuma tin minte, cand era mai mica, vara se tot cerea efectiv ca un caine sa iasa afara de vreo 2 ori pe zi.Noroc ca la blocul unde stau nu este chiar asa de multa lume pe acolo si am mai putut sa o duc cu lesa, chiar daca arata penibil, mie mi s-a parut foarte amuzant laughing si nu ma interesa daca comenteaza careva ca ii penibil sa scoti pisica la plimbare, cel mai important era sa se simta ea bine.Din pacate a imbatranit cu timpul si a murit la inceputul lunii trecute de cancer sad Dar imi amintesc cei 9 ani frumosi petrecuti cu ea si imi va ramane vesnic in amintire.Acum in august ma gandesc sa imi iau alta pisicuta care sa fie urmasul ei, nu va fi la fel ca prima, dar ma va ajuta sa trec mai usor peste suferinta avuta puppy dog eyes Mi-as lua si caine dar, din pacate stau la bloc si ar fi mai greu de intretinut si in plus nu cred ca s-ar intelege cu pisica.Dar vestea buna este ca au bunicii un catel si mai trec pe acolo aproape zilnic sa ma joc cu el big grin Sunt momente cand ma aseman cu pisica la personalitate si sunt momente cand ma aseman cu cainele.

15 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Nu am un motiv anume. Iubesc cainii pentru ca sunt mai jucausi decat pisicile, imi sunt foarte dragi, nu se urca pe masa, par lasa dar nu la fel de mult ca si pisicile. Este doar parerea mea!
Imi plac si pisicile pentru ca sunt tot animale si au si ele suflet, dar nu in egala masura.

| Ramo137 explică (pentru PamfleticaTotHellenne):

Scuze daca nu a mers video-ul, acuma merge big grin

intr-un fel sunt de acord cu tine happy, si mie imi plac cainii mai mult ca am copilarit cu ei, avand cam 4-5 caini pana acum. in prezent am o siameza, micuta si dra:guta laughing, care ma pot juca cu ea de-a alergatul pe aici, parca e un catelhee hee

| PamfleticaTotHellenne a răspuns (pentru Ramo137):

Foarte dragut! Sa iti traiasca animalutele! happy

| Ramo137 explică (pentru PamfleticaTotHellenne):

Multumesc happy

| ElenaSA a răspuns:

Imi plac mai mult pisicile pentru ca nu trebuie sa merg sa le duc afara pe timp de iarna si pentru ca torsul lor ma relaxeaza.

| simina96 a răspuns:

Buna! Eu ador si cainii si pisicile la fel de mult.Amandoi sunt alaturi de mine la bine si la greu, ne distram jucandu-ne impreuna.Nu as putea alege intre ei pentru ca atat cainele cat si pisica au ceva in ei cu totul special, fiecare sunt adorabili in felul lor.

| Ramo137 explică (pentru simina96):

Scuze daca nu a mers video-ul, acuma merge big grin

si mie imi plac amundoi tongue

| Ramo137 explică (pentru simina96):

Imi pare rau ca a murit puppy dog eyes.
mie imi place sa o scot pe afara in brate big grin
te-as sfatui sa iti iei o pisicuta, daca stai la bloc happy chiar te-as ajuta daca doresti una
baftaa

| simina96 a răspuns (pentru Ramo137):

Nu este nici o problema, foarte frumos videoclipul.Eu am avut o pisica care se comporta efectiv ca si cainele.Era foarte jucausa, de fiecare data cand ajungeam acasa ma intampina la usa, cand eram trista era intotdeauna langa mine sa ma consoleze.Si daca am mai lasat-o singura acasa cateva saptamani mai mult ca sigur ca era foarte suparata pe mine ca am lasat-o dar cand m-am intors imediat s-a bucurat, I-a trecut supararea instantaneu.Si acuma tin minte, cand era mai mica, vara se tot cerea efectiv ca un caine sa iasa afara de vreo 2 ori pe zi.Noroc ca la blocul unde stau nu este chiar asa de multa lume pe acolo si am mai putut sa o duc cu lesa, chiar daca arata penibil, mie mi s-a parut foarte amuzant laughing si nu ma interesa daca comenteaza careva ca ii penibil sa scoti pisica la plimbare, cel mai important era sa se simta ea bine.Din pacate a imbatranit cu timpul si a murit la inceputul lunii trecute de cancer sad Dar imi amintesc cei 9 ani frumosi petrecuti cu ea si imi va ramane vesnic in amintire.Acum in august ma gandesc sa imi iau alta pisicuta care sa fie urmasul ei, nu va fi la fel ca prima, dar ma va ajuta sa trec mai usor peste suferinta avuta puppy dog eyes Mi-as lua si caine dar, din pacate stau la bloc si ar fi mai greu de intretinut si in plus nu cred ca s-ar intelege cu pisica.Dar vestea buna este ca au bunicii un catel si mai trec pe acolo aproape zilnic sa ma joc cu el big grin Sunt momente cand ma aseman cu pisica la personalitate si sunt momente cand ma aseman cu cainele.

| Mayastoasa a răspuns:

Mai mult cateii!

| Ramo137 explică (pentru Mayastoasa):

Ok, si mie un pic mai mult tot cateii xD

| Mayastoasa a răspuns (pentru Ramo137):

laughing bun venit in lumea mea!

| Ramo137 explică (pentru Mayastoasa):

happy merci merci laughing

| Peiciu a răspuns:

Mie cel mai mult imi plac caini!

| Ramo137 explică (pentru Peiciu):

Scuze daca nu a mers video-ul, acuma merge big grin