| CristinaQ a întrebat:

Pisica mea a acumulat niste "grasime" ( asa a denumit-o medicul veterinar) in zona abdomenului si arata precum ar avea burta deoarece, asa cum spune medicul, ar fi grasa. Dupa ceva timp, aceasta burta sau umflatura ( cum o vad eu ) s-a marit iar pisica mea a inceput sa slabeasca, nu mai are nici aceeasi pofta de mancare si ma trezesc cu jumatate de castron plin chiar si a doua zi (de la masa de dimineata, nu seara). Problema e ca ea a ajuns destul de slaba si eu nu vad posibilitatea ca umflatura( care e extinsa de la piept si care se lasa din ce in ce mai jos spre burta, burta fiind foarte lasata si daca o atingi este super moale ) sa fie tot din cauza ca e grasa pentru ca, chiar nu e.
Ar exista posibilitatea sa se fi lasat pielea si grasimea in jos odata cu slabirea ei? Sau are alta boala? Puteti va rog, sa imi spuneti ce este si ce trebuie sa fac? Dau funda! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ca si la om, se lasa pielea