| Alex_Alexandra_1996 a întrebat:

Bună! Pisica mea a dispărut acum 2 zile și nu o mai găsesc, îl strigam de 2 zile încontinuu și tot nu vine. Și nu știu ce sa mai fac unde sa o găsesc...
Pisicuta mea are 11 luni, nu este castrat(era programata data) și are pete albe și negre cu o zgarda albastra subțire.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauta o prin casa sigur e in dulap printre haine locul lor preferat, acolo doarme linistita, sau su pat ori sub dulap o fi intrat, daca stai la bloc nu are cum sa iasa pe strada deci sigur e prin casa, daca locuiesti la curte o fi fugit a iesit pe poarta sau o fi luat o cineva crezînd ca este abandonata, pune un anunt pe Facebook cu numele pisicii o poza si o vei gasi, dai datele de contact ale tale si in schimbul unei recompense gasitorului, primesti pisoiul

| Alex_Alexandra_1996 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am dat pe grupuri special pentru topicul acesta și nu am primit nici un rezultat-tin sa menționez ca am cautat de 2-3 săptămâni tot nu a venit dar probabil este luata ca mereu venea acasă in caz ca mergea afara.

| oglindasultanului a răspuns:

Ti-a luat-o cine a hranit-o daca a ajuns pe afara. Daca a hranit-o, ramane acolo.

| Alex_Alexandra_1996 explică (pentru oglindasultanului):

Cel mai probabil asta s-a întâmplat... măcar dacă este fericita asta este important

| RxTx a răspuns:

Pot sa am eu grijă de pisica ta să o fac fericită.

Am o idee fa foi scoate la imprimanta și oferă 100 euro cadou celui ce îți aduce pisica înapoi și lipește le pe o raza de 3Km în toate părțile de casa ta

Eu îmi pierdusem geanta de scule și am scris pe toți stâlpii pe toate ușile de la toate magazinele pe toate ușile de Boc peste tot că ofer 400 euro recompensa celui care mi-o da inspoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las ca o calcat o masinile

| DARLINGx a răspuns:

Dacă a fugit nu te pot asigura că îl vei găsii doar dacă se întoarce înapoi da, am pățit și eu așa! Dar s-a întors înapoi într-o lună și avea și pui care ia fătat, dar poți întreba vecinii dacă a văzut vreo pisica cu( pete albe și negre cu o zgarda ) sau să întrebi lumea de prin apropiere, fundiță?

| DARLINGx a răspuns:

Sau caut-o prin casă / sau pune anunț pe site-urile de socializare