| JustArmy a întrebat:

Am un caine Tosa Inu de 2 luni jumate, pana acum cateva zile a stat la curte si acum va sta la bloc pentru o perioada. Problema e ca isi face nevoile in casa. Il scot pe afara dar tot in casa face. Cum as putea sa il invat sa-si faca nevoile afara? Multumesc.

2 răspunsuri:
| LadyGA a răspuns:

Buna! cea mai eficienta si testata metoda, e sa il bagi cu nasul in nevoile sale! data viitoare cand mai face pozna, aplica metoda. eu am avut si am destui catelusi si asa i am invatat. dupa, o sa iti planga la usa sa il duci afara. trebuie certat si asa invata. bafta!

| demmi a răspuns:

Pune i un ziar pe jos si aratail sa faca acolo, si cand face in casa ceartal si scoate-l afara