| MariaAna18291 a întrebat:

Hei prieteni. am un cățel de 5 luni, talie mica ( o amestecatura dintre un jack russel si o corcitura). bun, de cateva zile, in fiecare noapte cand il scot afara sa si faca nevoile el se duce pe un fotoliu de pe terasa pe care statea un caine de al meu care a murit in urma cu patru ani si nu mai vrea sa intre in casa, deci îl iau fortat înăuntru. Ceea ce îmi pune semnul întrebării e ca de ce noaptea face asa tinand cont ca are pătuțul lui in casa si e iubit de toți din familie? Țin sa mentionez ca ies cu el des afara fie in lesa sau liber in curte, stau la casa si am destul de mult teren si ca imi ocup mare parte din timp cu el.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Ii place mirosul de caine, care s-a pastrat in fotoliul pe care statea celalalt caine. Preferinta asta e o chestie generala la caini.

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu îl mai lasa sa faca acolo, dai peste cap sa se învețe minte.

| Emmmmmmmma111 a răspuns:

Păi în fotoliu se păstrează mirosul celuilalt câine și actualul tău câine simte mirosul lui.

Dacă îl scoți afară și ziua și nu are aceași reacție, face lucrul acesta numai noapte, probabil vede sau simte în locul respectiv ceva și acolo de simte în siguranță.

| Alina0Maria a răspuns:

Probabil simte mirosul celuilalt câine, din moment ce câinii au simțurile foarte dezvoltate, este foarte posibil sa îl simta