| andreeatudor a întrebat:

Buna seara.
Care ma puteti ajuta? Am un catel din rasa Sharpei si am observat ca la urechi i-a cam cazut putin parul, ce ar putea sa aiba sau din ce cauza i-a cazut? E ceva grav sa nu? Multumesc

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Schimbă-i hrana. Posibil să fi făcut o alergie.
Poți solicita și părerea veterinarului, să-l întrebi dacă e alergie sau vreo boală de piele. Dacă-l vede, îți va spune, în câteva secunde, despre ce e vorba. Îți va da un unguent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i ccu apa oxigenata.
O astfel de situatie se petrecea si la catelul meu de talie mica, este cam 85% rasa pechinez.
I-am dat undeva pe frunte, si s-a rezolvat problema.
Eventual, da- si in imprejurimile posibilei chelii, si chiar daca blanita capata o culoare alba, in cateva zile, isi revine

| Daniel9988 a răspuns:

Face chelie...Du-l la veterinar...

| andreeatudor explică (pentru Daniel9988):

Adica mai exact?

| Daniel9988 a răspuns (pentru andreeatudor):

Naparleste.Isi schimba blana.Dar ca sa fii sigur, du-l la veterinar mai bine.