| maiacodrean9238383939 a întrebat:

Buna seara, hamsterul meu de ceva timp sare pe cusca este o cutie mare de plastic cu gauri mari de aierisire dupa o ziua sta cuminte iar seara sare si nu sta de loc ce sa fac?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Te sfatuiesc sa intrebi si pe acest grup:

https://www.facebook.com/groups/hamsterisialterozatoare

Iar daca doresti sa ii cumperi rotita, de urmarit:

https://youtu.be/PEdYwrk8zgE?si=mpuHTe_xzBZz9amu&t=33

| Sophieka a răspuns:

Ei dorm ziua si noaptea sunt activi...

Sa ii cumperi o cusca anume cu jucarii si rotite... Nu trebuia sa iti iei hamster daca nu erai pregatita din toate punctele de vedere.

| Dragobeta a răspuns:

Si ei au nevoie de miscare. Noaptea.

| MrAM a răspuns:

Nu prea ai ce face, din cate stiu sunt mult mai activi noaptea. Eventual sa incerci sa-l stimulezi in timpul zilei sa consume energie, o roata de aia de hamsteri ar fi indicat unde poate sa alerge. Noaptea ținut intr-o camera unde nu-i nimeni, eventual acoperita cusca cu ceva pentru a nu avea sursa de lumina.