| Ioanna2012 a întrebat:

Buna!
stiu ca poate parea putin mai stupida intrebarea dar sunt foarte curioasa de ce urasc caini pisicile big grin

Răspuns Câştigător
| Dan a răspuns:

Vezi pe http://clubulprietenilor.wordpress.com/

12 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu happyAsa sunt creati eiwinking Dar sa stii ca eu am avut o pisica, care se intelegea foarte bine cu catelul unei vecine laughing

| simina a răspuns:

Se pare ca e o chestie de intrepretare. cainii dau din coada cand se bucura si pisicile cand sunt nervoase si de aici neintelegerea.cainii mei au crescut cu pisicile si stiu ca sunt ale casei si nu se ataca unii pe altii.vara stau tolaniti la umbra in curte un caine o pisica, un caine o pisica...

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Cand aveam caine si-l scoteam afara se juca cu pisicile.Nu stiu de ce se zice ca le uraschee hee

| YepIsSuspended a răspuns:

Pare greu de crezut, insa nu este. In urma unor studii de specialitate, cercetatori ai Universitatii din Tel Aviv au constatat ca, in ciuda tuturor credintelor, pisicile si cainii se inteleg de minune.
Acestia nu au fost programati de catre Mama Natura sa se urasca, iar un experiment realizat cu ajutorul a 170 de familii care detineau in casa atat un caine, cat si o pisica, a avut rezultate formidabile. S-a constatat ca in 25% din familii animalele de companie erau pur si simplu indiferente unul fata de celalalt, iar doua treimi din relatii erau definite drept "de prietenie".
Am dat si eu copy paste, ce?smug

| bunicuta55 a răspuns:

Nu le urasc deloc, ei vor un tovaras de joaca si atat. ceea ce inteleg picicile din atitudinea lor este gresit...cand vad o namila venind in fuga spre ele normal ca se sperie si reactioneaza si de aici lantul slabiciunilor...

| adyth a răspuns:

Nu poti spune ca se urasc straight face
Pisicile se tem te caini... e si normal sa se apere. D'aia se sperie si zgarie. Iar cainele daca este atacat normal ca ataca si el tongue si uite'asa. laughing

| adyth a răspuns:

De*

| danutza a răspuns:

Si eu am o intrebare de ce urasc pisicile soareci?
iar eu de ce urac prostia omeneasca thinking laughing

| danutza a răspuns:

Urasc*

| msgirl a răspuns:

Eu am avut pisici in cartier dar erau si f multi kaini... acum nu mai sunt pisici pentru ca leau omorat cainii... big grin serios... am gasit 2 pisici moarte la mine in curte :-&

| amfetamina a răspuns:

Sau inversstraight face
pisica mea alearga cainelestraight facesi este destul de mare.
isi apara puii probabil.laughing

| anutzu97 a răspuns:

Pai caini urasc pizicile pentru ca pe caini ii zgarie pisicilewinking dar si eu urasc pisicile big grin