Întrebare recomandată | Kimba5 a întrebat:

Sunt interesata in cumpararea unui caine din rasa Samoyed si as vrea sa stiu de unde sa imi iau un exemplar.Vreau crescatorie serioasa care ofera pedigree,nu gen "Canisa Premium" sau alti samsari de genul acesta,care cresc nenumarate rase de caini si iti trimit cainele "pe comanda".Stiu o crescatorie serioasa,"Winter Blizzard" se numeste,dar momentan nu au pui. Daca unii dintre voi aveti caine din aceasta rasa luat de la crescator serios, va rog sa-mi dati mai multe detalii.De asemenea,am auzit si varanta in care sa-mi iau de la crescator din straintate, dar nu stiu cat de complicat si sigur va fi.Astept pareri.Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Buna. La mine in oras, am un prieten care are rasa originala femela si mascul. Daca esti interesat/a, Dami un mesaj privat si vb mai multe.

| Kimba5 explică (pentru Jameson):

Si are pui de dat in momentul actual? Cei doi câini au pedigree? Sunt insistenta cu pedigree-ul pentru ca e singurul lucru care-mi garantează ca este rasa pura, nu combinata cu alte rase.

| Jameson a răspuns (pentru Kimba5):

Maine o sa iau legatura cu tipul respectiv, Nu prea inteleg ce vrei sa zici cu pedigree-ul? Ceea ce stiu e ca tipul e serios si tine mult la ei si de vandut puii ii vinde foarte rapid. Chiar ma impresioneaza si pe mine rasa asta, dar nu am bani sa cumpar un caine ca asta si nici timp sa umblu dupa el. Daca vrei lasa-mi un nr pe privat si vorbim maine dupa ce iau legatura cu el.

| Kimba5 explică:

Are pui de dat in momentul actual? Esti sigur ca au pedigree? Pedigree-ul este singurul care-mi garantează ca e rasa pura si nu combinata cu alte rase.