| Anonim5566 a întrebat:

TPU! Am de facut, pe vacanta, un proiect la scoala, unde trebuie sa gasim niste solutii de a protejanatura si sa le siaplicam, iar apoi sa povestim cam ce am facut, aducand materiale. Intrebarea mea este: ma puteti ajuta cu idei cat de cat originale?

1 răspuns:
| Tinacris a răspuns:

SOLUTII: (poti sa spui):
1.nu sunt de acord cu taierea copacilor de exemplu cand este Craciunul se taie prea multi brazi cei mai multi fiind ramasi nevanduti(poti sa aduci o crenguta de brad)iar pomii produc oxigen cu care oamenii traiesc
2.nu ar mai trebui sa aruncam nimic pe jos deoarece daca fiecare om de pe planeta ar arunca cate ceva atunci mediul ar fi MAI toxic decat este acum(poti sa aduci o punga goala de cipsuri sau ceva de genu')
3.ar trebui sa se planteze pomi pentru mediu si pentru aer curat(poti sa aduci o samanta de floare)
4.sa mergem pe jos si sa nu mai mergem asa de mult cu masina deoarece gazele de la teava de esapament poueaza aerul.
BAFTA cu proiectul sper ca te-am ajutat(poti sa mai modifici si tu)