| orbit0752 a întrebat:

Buna TPU.Am o broscuta testoasa in varsta de aprox 7 luni dar nu stiu cum sa aflu ce sex are.(mascul sau femela). Cum sa imi dau seama?

Răspuns Câştigător
| SantaClaus a răspuns:

Sexul e greu spre imposibil de determinat cand sunt mici, dar devine ceva mai usor cand ajung la cativa ani. Teoria suna cam asa: masculii au ghearele din fata mult mai lungi decat femelele si au plastronul mai concav. In practica functioneaza mai greu, dar un exemplu bun gasesti aici: http://www.austinsturtlepage.com/Info/info.htm
Funda?:o3