| Bibuşca a întrebat:

Am o intrebare happy despre bichoni as vrea sa stiu care din rasele de bichon (maltez, frise, bolognez sau havanez) este mai inalt de exemplu: 1maltez[este cel mai inalalt are nu stiu cate kg la maturitate...) si asa si cu ceilalti bichoni [treaba cu maltezul am inventato eu ca sa fie de exemplu] sa-mi faceti asa si la greutate dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Patry a răspuns:

Bichon Bolognese are 30 cm mascul; si 28 cm femela si 4 kg la fiecare

Bichon Frise are 22 – 30 cm la mascul si 22 – 28 cm la femelă si 2, 5 kg la mascul şi la femelă.

Bichonul Havanez are de peste 22 –29 cm la mascul şi la femelă si de peste 3 – 5 kg la mascul şi la femelă.

Bichon Maltez are 23 – 25 cm la mascul şi la femelă la greabăn si 1, 8 – 2, 7 kg (dar nu mai mult de 3, 5 kg) la mascul şi la femelă.

1 răspuns:
| Tourniquet a răspuns:

Toti bichonii sunt frumosi. Eu sunt topita dupa bolognez, havanez si maltez. Frise-ul nu prea imi place datorita parului. laughing

1. Maltezul este micut. Are 20-25 de cm, 3-4 kg la maturitate.
2. Friseul este maricel. Are 23-30 cm, 4-5 kg.
3. Bolognezul este mare. Poate atinge 30, 5 cm si 5-6 kg.
4. Havanezul este cel mai mare. Are 20-31 cm, 6-7 kg.