| MariaDan a întrebat:

am si eu o intrebare. Imi doresc un catel, dar nu stiu ce rasa sa fie? Im doresc o rasa mica de curte, dar nu vreau rase care sa nu aiba nevoie de prea mare ingrijire. Nu vreau rase de genul Bichone sau Pudel.

Răspuns Câştigător
| anca29 a răspuns:

Bună ascultă de mine că am citit despre fiecare în parte... Cea mai bună e Kooikerhondje

6 răspunsuri:
| sissik a răspuns:

Salut! Jucaus, robust, haios, la intretinere nimic special! Alege un West Highland White Terrier / Westie / Westy si nu vei regreta! Poze gsi descriere despre rasa asta gasesti aici http://westie.webgarden.ro/

| xpbauuxx a răspuns:

Beagle tiar place?

| 96SeB96 a răspuns:

Beagle, jack russell.
nu stiu unde ai sa gasesti tu in Romania rasa Kooikerhondje...

| anca29 a răspuns (pentru 96SeB96):

Mm... Nu te supara! Nu am zis musai din Romania! Dar am o ruda care are kooikerhondje pentru ca a calatorit ff. mult si au facut pui si au dat la vecini etc! Eu am spus rasa... Ca o poate obtine sau nu asta este!

| cainirasapura a răspuns:

Indiferent ce rasa te-ai decis cumpara un pui cu pedigree (este singurul act care atesta apartenenta la rasa), restul sunt metisi care seamana mai mult s-au mai putin cu o anumita rasa! Aici sunt niste articole foarte utile cum sa eviti sa cazi in plasa comerciantilor de caini (samsari si inmultitori) care vand corcituri ca si,, caini de rasa pura,, http://www.cainidevanzarerasapura.aaz.ro https://www.facebook.com/......3196289980

| Haidu_Arnold_1995 a răspuns:

Daca vrei pentru curte de ce nu incerci sa adopti un metis de la un adapost? Ai salva o viata astfel, gandeste-te la asta. O zi buna!