| Lokii a întrebat:

Am un catel, are aproximativ 2 ani si vreau sa-i fac baita! Nu este pentru prima data, l-am mai spalat dar nu de multe ori deoarece prima data am mers la veterinar cu el iar doctorul veterinar mi-a spus ca un studiu a aratat ca atata timp cat spalam animalele foarte des ii scadem din viata. Mi-a spus ca ar fi bine sa-l spal 1 la 6 luni chiar, asa catelul meu va avea o viata lunga. Daca se mai murdareste il sterg cu o carpa uda atent. Acum, nu asta e problema insa nu stiu cu ce sampon sa-l spal. Doctorul mi-a spus atunci numele si l-am folosit, si mi-a dat rezultate foarte bune, nu mai stiu numele. Ajutati-ma spuneti-mi numele unor sampoane canine. Si inca ceva. samponul uman este periculor rau? Se poate intampla ceva daca il spal si cu sampon pentru om, deoarece consider ca este indeajuns de mare la 2 ani. De exemplu am o prietena care isi spala catelul de la 1 luna, are bichon, si il spala cu sampon uman [ pantene si sampon de urzica ] spunand ca ii face blana stralucitoare. Nu stiu ce sa zic, este bine? Imi dau seama ca pentru bichon nu ca este prea mic dar la un catel cu varsta de 2 ani ar merge? Daca nu, raman la ideea cu sampoanele canine.
Pentru cei care ma ajuta dau funda, si mai repede :d.

Răspuns Câştigător
| Cry11 a răspuns:

Dupa parerea mea eu nu cred ca este vreo problema daca speli cainele cu sampoane umane.Si eu am o catea de vreo 2 ani si am spoalato cu sampon uman si nu a patit nimic dar oricum nu am spalat-o prea des.

1 răspuns:
| Lokii explică:

Odata la 6 luni*