| Turza_Valentin_1999 a întrebat:

Am un ciobanesc carpatin metis.l am luat de la oi,nu e rasa pura e metis, la 2 luni si 3 saptamani are 42 cm,e ok ca inaltime? dar ce ma ingrijoreaza mai mult este greutatea, este putin cam subtirel..si intr un castron ii pun pedigree si in alt castron ii pun mancare de casa si il las sa manance cat vrea si ce i place? ce parere aveti de inaltime? si cam ce greutate ar trebui sa aiba aproximativ?

2 răspunsuri:
| Helpmeforfree a răspuns:

Inaltimea e buna.

Cum e subtirel,cate kg are,o poza sau ceva?

Nu-i mai da pedigree,daca nu vrei sa-ti moara in doi sau trei ani.

Mancarea buna e acana,purina,beclando,petkult, taste of the wild...Dar na, nu oricine isi perimite astfel de mancaruri.

Iti recomand sa nu il fortezi cu mancare, e pui, cat ai vrea sa fie?

| Turza_Valentin_1999 explică:

Are 10 kg.mi se pare foarte putin, e inalt asa si lung in picioare dar e subtirel.