| xXNikeXx a întrebat:

Este bine ca un mascul ciobanesc carpatin in varsta de 7 luni sa aiba inaltimea de 27 cm?, ce mancare sa ii dau sa creasca mult mai mult (tinand cont ca nu mananca pedigree...) funda va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| PisicutzaCenusie a răspuns:

Luni :ceva slabut,o supa,ceva slabut!
Marti :carne de vita,are multe fibre si mentine sanatos!
Miercuri :Incearca sa- dai ceva verde, pentru energie.
Joi:O plimbare nu strica, carne de diferite fe; uri!
Vineri:Ciorba de perisoare sau alta ciorba facuta in casa,
Sambata big grinentaxis, bnaton ce reduce tartrul, o paine.
Duminica dai ce vrei tu sau ce prefera el.Mi-a facut placere sa te ajut Pa!

10 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Nu e carpatin daca are la 7 luni 27cm. La 7 luni trebuie sa aiba aproape cat trebuie sa aiba la maturitate.

| viotedy a răspuns:

Ce minciuni ti-a trantit pisicutacenusie si tu i-ai trantit un fundoi.....nu este normal deloc.la 7 luni are aproape innaltimea de adult.ca adult ajunge la maxim 73 cm, nicidecum 112 cm.traieste 10-12 ani, nicidecum 22.....trebuia sa-i dai calciu de pe la 3 luni, dar el creste cat are de crescut oricum.

| xXNikeXx explică (pentru viotedy):

Frate nici eu nu stiu de ce i-am dat funda n-am citit bine raspunsul.
mai pun una si raspunde tu happy

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Da deoarece, uni cresc mai repede iar altii mai incet.Cu pedigree, nu-ti face griji, nici al meu nu mananca si e sanatos tun! are 22 de ani, 105 in ani cainesti! Pa!

| xXNikeXx explică (pentru PisicutzaCenusie):

Ce inaltime are cainele tau? si daca e mare ce mancare ii dai sau ma rog ii dadeai la 7 luni?

| PisicutzaCenusie a răspuns (pentru xXNikeXx):

Are 1 m 12.La 7 luni ii dadeam carne, paine, chesti din astea, dar cel mai mult carne, ar trebui sa-l duci la veterinar daca tu crezi ca are ceva grav.Spr ca te-am ajutat. PaPa! Funda?

| xXNikeXx explică (pentru PisicutzaCenusie):

Spune-mi si mie un meniu si ai funda happy un meniu pentru fiecare zi

| PisicutzaCenusie a răspuns (pentru xXNikeXx):

Adica luni ceva, marti ceva?

| totElodia a răspuns (pentru PisicutzaCenusie):

1,12 m?! De unde ai scos-o p-asta? Nu exista caine mai inalt de 90-95 cm...