| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am un rottweiler de 2 luni si aseara a rupt o punga cu oase de pui si le-a mancat.
Acum de dimineata a vomitat si se simte rau. Ce sa fac oare? Ii va trece?

7 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Cainilor le plac oasele, dar nu le fac bine. Balonari, greturi, etc.
Tinand cont ca are doar 2 luni si a mancat multe oase, poate nu ar fi rau sa mergi la veterinar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu chiar al meu de 4 luni a mirot fiindca nu e capabil sa digere oasele si i lea fisurat.a sangerat pana a murit.nu au mai avut ce sa ii faca

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

DOAMNE,URGENT LA VETERINAR,POATE SA MOARA.
Cata inconstienta,cred ca e prea tarziu pentru el,dar du-te sa vezi daca mai merge sa ii faca ceva, daca nu merge si moare alt caine sa nu-ti mai iei, mancarea si oasele nu se lasa la vederea animalelor de companie, este riscant pentru viata lor, astept vesti daca s-a facut bine.

| Miriamj a răspuns (pentru Addrriiaannaaaa):

Nu a fost chiar la vedere, am pisici si ele au doborat plasa.
Chiar acum plec la veterinar

| cerooscuras a răspuns (pentru Addrriiaannaaaa):

"Cata inconstienta"
Tu crezi ca omul ala a anticipat ca se va intampla asa ceva?

| Addrriiaannaaaa a răspuns (pentru cerooscuras):

Mancarea ta nu o lasi la vederea animalelor de companie, nu lasi obiecte pe masa ce le-ar putea darama si mai apoi ranii.In cazul meu cu 3 pisoi si 2 caini sunt precaut cu tot, ca stapan ai responsabilitati.

| Miriamj a răspuns (pentru Addrriiaannaaaa):

Am fost la veterinar, cainele e foarte bine, cu toate ca a mancat multe oase
Deci nu este atat de tragic