| JustaLittle a întrebat:

As vrea sa imi dati un sfat.De curand a inceput sa ma pasioneze desenul si as dori sa desenez animale, in special cai, pisici si caini.Am cautat pe diferite site-uri tutoriale, modele si schite dar nu am gasit...As vrea sa desenez ceva realist... Daca stiti vreun site care m-ar putea ajuta, va rog sa mi-l spuneti si mie.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

Desenul nu e ca scrisul. Nu îl poţi dobândi în timp, prin exerciţiu. Aici este vorba de talent.
Aşa cum înscris eşti expresiv pentru că citeşti şi încerci să scrii, la desen nu se poate. Mai ales că ţi-ai ales nişte teme nu chiar uşoare, poate nu cele mai grele, dar în nici un caz uşoare.
Înţeleg să îţi placă dar te sfătuiesc să te limitezi la ceea ce poţi.
În schimb, dacă chiar eşti interesată poţi căuta pe youtube foarte simplu cat drawing sau dog drawing sau ce vrei tu şi găseşti o grămadă, foarte explicite.

| JustaLittle explică (pentru iDangerous):

Stiu ca desenul nu se poate 'invata', dar eu stiu sa desenez alte lucruri si as vrea sa incerc sa desenez si animale, chiar daca sunt mai greu de desenat.
Totusi, multumesc!