| ionescuandrada2000 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o pisica.Am gasit pe acest site:http://www.publi24.ro/......6152.html, o pisicuta foarte draguta, care vreau s-o cumpar.Pretul mi se pare cam suspect.Cum sa coste o pisica 1 leu? Se poate sa minta vanzatorul? Poate sa ia poza cu pisica de pe net si sa spuna ca ea este asa, iar in realitate sa fie altfel? Dau Funda+VOT!

Răspuns Câştigător
| ILikeBlackChocolate a răspuns:

Se poate sa fie de fapt oferita spre adoptie, desi acolo scrie "de vanzare".De obicei la asa ceva se pune pretul asta, din cate am mai vazut.In locul tau m-as interesa de starea de sanatate a pisicii,pentru ca se poate sa aiba probleme serioase si probabil vanzatorul stie(sau nu,depinde). Daca reusesti sa iei legatura cu el,intreaba-l daca a fost supusa vaccinelor,despre starea de sanatate a parintilor sau daca a fost sau nu deparazitata si daca are carnet de sanatate(desi nu este obligatoriu,un animal de rasa ar trebui sa aiba, pentru a i se monitoriza starea de sanatate) happy. Chestiile astea, desi par minore, pot cauza probleme mari de sanatate, mai ales in randul puilor happy.

Parerea mea big grin.