| tonica2 a întrebat:

Buna TPU? As vrea sa stiu si eu ce colivie(ce dimensiuni sa aiba) imi trebuie pentru 2 perusi(mascul si femela)? Dar pentru 1?

Răspuns Câştigător
| FlyingFox a răspuns:

Si eu am avut 2 perusi si colivia am luat-o la sfatul vanzatoarei de la petshop. Ca dimensiuni era inalta, dar nu exagerat de lata. Oricum, cei de la petshop te pot sfatui ce sa alegi.

4 răspunsuri:
| PVAAVU a răspuns:

O colivie mare pentru. 2.Pt. 1 la fel.

| tonica2 explică (pentru PVAAVU):

Ma interesa dimensiunea sau sa-mi dai un exemplu dintr-un magazin online

| razvilol a răspuns:

Pai sunt colivi standard pentru perusi alea sunt ok. Au loc destul. Da dac vrei sa faca pui trebuie sa ii atasezi un cuib sppecial.

| RobDogg a răspuns:

Cauta ceva mai mare pentru mascul si femela, daca vrei bebei, trebuie sa le faci un mediu mai special http://exotic.webgarden.ro/menu/totul-despre-perusi citeste cat poti din acest articol, e foarte folositor, si pentru un perus, cauta o cusca mai mica, asta daca ii dai drumu prin casa.