| anonim_4396 a întrebat:

Cainii maidanezi au nevoie de vaccinuri?

Răspuns Câştigător
| MRLeo a răspuns:

Logic si normal ar trebui sa fie vaccinati

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal.Ca orice animal.Dar cine se ocupa de ei sa ii prinda?

| mihai69 a răspuns:

Da; doar că nu are cine să-i ducă la veterinar pentru a le primi.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, normal. Orice câine are nevoie de vaccin.

| oprescudorin11 a răspuns:

Intr-o societate organizata, nu exista caini maidanezi. Toti cainii trebuie vaccinati desigur, dar toti trebuie sa aiba apartinatori. Daca exista maidanezi inca, inseamna ca nu au fost prinsi, cum ar putea sa-i vaccineze.Desi ma intreb daca cei din adaposturi sunt cu adevarat intretinuti civilizat.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru oprescudorin11):

In oras la mine se fac periodic vaccinari, sterilizari si microcipari.Banuesc ca sunt inclusi si maidanezii pentru ca majolitatea sunt in adopostul de animale. Sunt si pe strazi, dar foarte putini!

| ascovit a răspuns:

Orice caine are nevoie de vaccin. ca nu are cine sa le faca e partea a doua

| NoFeelings a răspuns:

Normal!

| TheHiddenSkulls a răspuns:

Orice caine trebuie vaccinat. Daca nu ii faci vaccin ar putea sa se imbolnaveasca cu tenia cainelui.

| DavidMMAFighter a răspuns:

Logic.Toate animalele au nevoie...mai ales maidanezii, care au destule boli.