| Binelu a întrebat:

?

Cateaua mea a fatat si a facut 6 pui, acum 1 luna.Catelusii sunt metisi de ciobanesc german cu doberman.

Donez catelusi pentru iubitorii de animale din Tulcea.
Relatii la nr de telefon : 0756773470 -Orange sau id de mess bogdan_cojocaru17

Poze : http://img857.imageshack.us/img857/1647/imgp2229.jpg
http://img4.imageshack.us/img4/5307/imgp2233o.jpg
http://img543.imageshack.us/img543/650

Răspuns Câştigător
| CrySsa_4535 a răspuns:

Daca tot le vrei binele puiutilor si sa ajunga intr'un loc sigur iti las mai jos niste link-uri unde mai poti pune anunturi cu catelusii!
Mult noroc
Exemple de site-uri unde puteti posta anunturile de adoptie:
www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro
www.eanimale.ro
www.caini.ro
www.pisici.ro
www.caini-pisici.com
www.cautstapan.ro
www.animalutze.com
www.animale.ro
www.petman.ro
www.petz.ro
www.magazindeanimale.ro
www.cutzu.ro
www.anunturi.animalpedia.ro
www.latifa.ro
www.anunturianimale.com
www.anunta-ma.ro
www.animapro.org
www.e-pets.ro
www.pisici-catei.ro
www.anunturi.zoopedia.ro
www.prieteni-buni.ro
www.pensiunea-tundra.ro
www.animale-iubite.ro
www.animalutul.ro
www.mercador.ro
www.zooland.ro

Cum trebuie sa realizati un anunt de adoptie:

1. Titlul trebuie sa fie scurt si sugestiv pentru a atrage atentia cititorilor. De exemplu: "catel alb si pufos", "pisicuta tip whiskas", "metis terrier", "pisica gri-petrol" etc. De asemenea, alegerea unui nume pentru animalut poate induiosa, personaliza, iar daca este un nume deosebit se poate face remarcat chiar prin acesta. Daca site-ul nu este dedicat exclusiv adoptiilor, specificati in titlu "ofer" sau "spre adoptie" pentru a sari in ochi posibililor adoptatori care nu cauta in mod deosebit sa cumpere un animal.
2. Este vital sa faceti macar 3-4 poze clare si luminoase in care sa surprindeti animalutul in ipostaze induiosatoare sau amuzante. Pozele sunt mult mai importante decat o descriere amanuntita a animalului pe care multi nu au rabdarea sa o citeasca.
3. Textul anuntului trebuie sa fie succint, clar, fara povestiri lungi si melodramatice. Textul trebuie sa cuprinda numele animalului, varsta (chiar si aproximata pentru ca nimeni nu este interesat sa adopte un animal cu varsta incerta), sexul, eventualele vaccinari/deparazitari/probleme de sanatate, daca este sterilizat/castrat (si daca sunteti dispusi sa asigurati sterilizarea in special a femelelor deoarece multi adoptatori de feresc de femele de teama puilor), daca este sociabil cu animale/oameni etc. Puteti adauga de asemenea cateva caracteristici pe care le considerati importante si care ar atrage atentia si l-ar diferentia de restul animalelor (de exemplu: daca este dresat, cat este de educat, daca este iubitor, daca stie sa mearga in lesa, daca stie sa foloseasca litiera etc).
4. NU UITATI! sa treceti datele dvs. de contact si in textul anuntului: nume, telefon, email, orasul in care va aflati si disponibilitatea de a transporta animalul in alt oras.
5. Pe majoritatea site-urilor trebuie sa va faceti un cont pentru a putea posta anunturile. Este foarte simplu si dureaza doar 1 minut, dupa care veti putea posta de fiecare data anunturi utilizand numele/emailul si parola alese.
6. Anunturile se pot publica si in ziare/presa locala (de exemplu, in revista "Formula-AS" acest lucru se face gratuit - trimiteti un email la redactie si anuntul va aparea la rubrica "au nevoie de ajutor").
7. Trimiteti anuntul si cu pozele tuturor contactelor pe care le aveti in emailul dvs. cu rugamintea de a da mai departe prietenilor. Nu se stie niciodata unde va ajuge si cine ar putea fi interesat.

1 răspuns:
| alexapui a răspuns:

Mare pacat ca nu sunt din Tulcea.crying