| AngellenDoll a întrebat:

, ce animal credeti ca e mai usor de intretinut, am avut un papagal MishY, am tinut foarte mult la el, dar a murit, si am jurat ca nu imi mai iau un alt animal dar dupa vreo 9 ani chiar simteam lipsa unei companii, asa ca m-am decis sa va cer tuturor ajutorul, ma gandeam la un hamster, sau niste pestisori Ex (Beta, splendens,) sau chiar o pisica sau un caine happy

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Salut! imi pare rau ca ti-a murit papagalul.
pestii sunt usor de intretinut dar exista un dezavantaj:ei nu prea traiesc mult.cand sunt vii tu te atasezi de ei iar cand mor te simti ingrozitor!
deci la faza cu pestii raspunsul meu este:NU!
hamsterii:nu am avut si nu prea stiu daca sunt usor de intretinut sau nu.cred ca un hamster ar fi potrivit. dupa ce il imblanzesti sa ii iei si o/un partener/a.asa se va simti minunat!
pisica-este usor de intretinut si sunt foarte iubitoare fata de stapan.
cainele-cel mai bun prieten al omului! sunt devotati, ii poti dresa etc.
pana la urma ar trebui sa iti iei ce consideri tu ca doresti mai mult! o seara frumoasa!

6 răspunsuri:
| Verzisor a răspuns:

Dami si mie add bmx.parkour sa vorbim mai mult

| KUBY78 a răspuns:

Eu as alege cainele ia-l si sa vez ce o sa se joace cu tine te linge sa vez.

| ooLaviii a răspuns:

Un hamster sau un peste ar fi mai usor de intretinut.Un caine ar fi mai amuzant pentru ca ai compania cuiva. Funditssa?batting eyelashes

| whiteviper98 a răspuns:

Eu am o piatra rasa rara.nu are nevoie decat de liniste.

| DarksideGirl a răspuns:

Si eu am avut un papagal l-am tinut 5 ani si a murit. Poti sa iti iei un hamster, un porcusor de guineea, un pestisor sau o testoasa.

| suciucosmin23 a răspuns:

Ia-ți o țestoasă.Un prieten de-al meu are o țestoasă și o îngrijește foarte ușor.Doar că o cam pierde când o scoate afară căci este rapidă.