| MaRiaYoAna99 a întrebat:

Daca ar fi sa alegi un animal de companie dintre caine si pisica ce animal ai alege? Trebuie sa ma hotarasc ce animal sa imi cumpar, dar imi e foarte greu pentru ca amandoua rasele sunt foarte dragute! Help please!

Răspuns Câştigător
| Nita_Danyel_1996 a răspuns:

Pai...
Pisicatime outrebuie sa-i dai mancare
-sa o mangai
-sa o speli din cand in cand (dar mai rar)
-nevoile si le poate face intr-o cutie cu nisip pe care o gaseste peste tot la magazine
Cainele: -trebuie sai dai mancare
-trebuie sal scoti afara
-la fel trebuie sal mangai
trebuie sal speli foarte des...cam odata pe saptamana

Alegerea o faci tu. Sper ca ti-am fost de ajutor!
Funda? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Iata cateva motive sa-ti alegi pisica.
E mai mica, mai usor de intretinut, mai curata, mai inteligenta decat cainele.
Eu iti recomand pisica dar si la caine sunt multe bune dar e mai greu de ingrijit si odata ce te-ai atasat de el nu il vei mai da pentru nimic orce animal ti-ai lua.

| AtateaConditii a răspuns:

Cainele:X e mult mai dragastos, pisicile imi par cu nasu pe suslaughing

| FrozenMercurius a răspuns:

Caine deoarece cainii iti arata mai mereu daca te iubesc sau vor sa te muste am avut doi caini si nu cred ca e prea greu sa iesi putin si sa-i plimbi...in plus pisicile trebuie sa te chinui sa le iei nisipul...ele nu stiu cum sa isi manifeste dragoste fiindaca acum eu am o pisica si e tare greu sa o cresc. Pentru ca ii fac toate poftele si ea ma zgarie.