| anadana13 a întrebat:

De curand mi-am luat un caine dar acum 30 de min a inceput sa vomeze un fel de spuma alba cu sangesad Stiti cumva ce are? Ce pot sa-i fac? Va rog sa ma ajutati DAU FUNDA!
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Daca e pui s-ar putea sa aiba parvoviroza daca a fost sau nu vaccinat si a luat contact cu mediul exterior, cu caini etc. Parvoviroza e o boala mortala, nu multi catei scapa de aceasta boala. Mergi de urgenta cu cainele la veterinar.

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ce a mancat, stai la curte sau la bloc.Cred ca daca se mai repeta mergi urgent la un veterinar.

| CrazyName a răspuns:

Ar trebui sa mergi la veterinar!

| faya a răspuns:

Cel mai bine nu mai citi indicatii si du-te urgent cu el la doctor. Poate avea ocluzie intestinala cu hemoragie interna sau poate fi semn al otravirii. Daca ai nevoie de un dr super ok iti pot da contactul doctorului catelusei mele. Orice intarziere la doctor il poate costa viata.

| ShadowKayne a răspuns:

Pt a primi un raspuns concret la intrebarea adresata este nevoie de mqi multe detalii privind rasa cainelui varsta alimentatia folosita si nu in ultimul rand daca a fost respectata vaccinarea obligatorie si deparazitarea.
Pt a da totusi un raspuns in asemenea caz, exista posibilitatea ca animalul sa fi inghitit anumite lucruri (bucati de lemn, oase de pui etc) care sa-i fi provocat anumite leziuni pe peretii stomacului sau in intestin., situatie in care este necesar interventia medicului veterinar.

| Malina4 a răspuns:

Cel mai bine e sa consulti un veterinar si foarte repede

| DarknessGirl a răspuns:

Ar trebui sa te duci la veterinar si sa-ti de-a un medicament... si al meu a avut ceva de genu'

| BTania a răspuns:

Si catelului meu i s-a intamplat ca a vomat spuma alba[fara sange!] Cand i-am dat un os care era mia mare iar catelul era mic si l-a inghitit ca nu a stiut ce afce! sad Iar tata a venit si l-a pus pe spare si i-a turnat apa in gat iar apoi l-a frecat putin pe piept si si-a revenit! Incearca si tu sa ii faci asta! Poate a mancat ceva si i-a ramas in gat si nu poate sa il inghita! Multa bafta si sa se faca cat mai repee bine! happy [Astept funda]

| Roxy5199 a răspuns (pentru BTania):

Da si asta si poate i-a zgariat ceva la gat