| leJimmyJimmy a întrebat:

Buna TPU is curioasa daca a mai patit cineva ceva de genu cu ..hamsterul sau laughing
am un hamster pitic are 3 ani, si la un picior tot ii apare o umflatura groaznica, ma gandesc ca ii plina de lichid deoarece anul trecut tot in aceasta perioada a mai avut una dar pana am ajuns la veterinar sa... spart straight face
si atunci veterinarul nu mi-a dat prea multe raspunsuri "oh poate s-a lovit bla bla" sunt foarte curioasa ce e stie cineva?

Răspuns Câştigător
| Mariiiaaa a răspuns:

O daa. vechea povestelaughing. Am si eu hamster. si mi s-a intamplat si mie. Iti dai seama ma speriasem ingrozitor. Este o mica infectie...o mica basica care apare din cauza rumegusului.a prafului etc. Hamsteri sunt foarte sensibili. Trebuie mereu sa aiba curat in casuta happy... deci poti sta linistita.

| leJimmyJimmy explică (pentru Mariiiaaa):

Ooh marii230 multumesc, am sa ma ocup de cusca mai mult. Insa ce fac cu buba o las asa? pana trece singura?

| Mariiiaaa a răspuns (pentru leJimmyJimmy):

Eu asa am facut. L-am dus inainte la veterinar si a zis ca nu are ce sa ii faca. Este ceva normal, nu este grav. Si ia trecut. Adevarul este ca ia mai aparut odata la celalalt piciorus dar tot asa intr-o saptamana ia trecut. Acum nu ma mai sperii :*

3 răspunsuri:
| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Oh wow! un hamster pitic de 3 ani? este foarte rar si esti foarte norocoasa! am o prietena care a avut 2 hamsteri pitici de 1 an si jumatate amandoi au murit acum o luna la diferenta de aproximativ 1 saptamana! eu am un hamster sirian si are 1 an si jumatate si deja au aparut semnele imbatraniri. nu mi s-a intamplat sa aiba vreo umflatura insa as zice sa mergi la veterinar cu el cat inca o mai are happy
Sper ca te-am ajutat happy