| TurcoaicaTa a întrebat:

Peste cateva saptamani voi avea un caine de rasa bichon. si nu stiu ce sa imi aleg. fata sau baiat? As vrea sa fie jucaus si ascultator. P. S.:locuiesc la apartament

6 răspunsuri:
| Icar25 a răspuns:

Eu iti propun sa iti alegi un mascul deoarece ei sunt mai sociabili

| pintexim a răspuns:

Rasa bichon se adapteza la apartament.si baieti si fetitele sunt la fel de jucausi (eu am o catea)si dau pastile cand ii vine ciclu si il opreste sau nu stiu ce ii face dar nu mai arebig grinsi baieti intra in calduri ca sa spun asa (simt si ei nevoia deci nu o sa scapi)si eu locuiesc la apartament daca nu vrei sa ai probleme alegeti baiat oricum trebuie sa foarte mare grija de el\ea(o responsabilitate mare)Mult succes!:*Cum o sa o sa il/o cheme?

| bibiiiy a răspuns:

Si eu am de 2 zile bichon frise, mascul.are 2 luni si este foarte foarteee jucaus.i place foarte mult in zapada si s-a acomodat foarte bine in apartament.acum daca vrei sa faca pui alegeti fetita dar e mai greu cand ii vine ei de imperechere.bafta!:*

| AlinaaAli a răspuns:

Buna, eu zic sa iti alegi baiat, pentru ca la fata sunt mai multe chestii tongue atunci cand o iau caldurile si etc!
daca vrei ca pe viitor sa ai mai multi sau sa ai si puiuti, atunci poti sa iti alegi fata!
eu sincer, mi-as alege baiat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un bichon maltez(baiat).Eu vorbesc cu el ca si cu un om.Numai bine.

| ellyella a răspuns:

Sa stii ca toate rasele de bichoni sunt jucause. Eu am bichon havanez de 4 luni si cand l-am ales, m-am orientat sa fie vioi, energic:asa iti dai seama daca e sanatos. Eu am ales baiat, deci, te sfatuiesc la fel. Cu fetitele e mai complicat dupa cum ti s-a explicat.