| Anonimuuuussssss a întrebat:

Stie cineva cam cat costa inlocuirea unei corzi la chitara? Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

.Sunt corzi de metal sau din nylon(plastic), se pot gasi la orice magazin specializat -pe instrumente, pretul este in functie de calitate, de la 6 lei in sus/setul,nu o sa gasesti la bucata. Poti sa le inlocuiesti singur, nu este o actiune foarte grea, rasucesti de la cheita aceea pana ajungi sa desfaci nodul de la sfarsit, si dupa o scoti de jos si o schimbi cu cea nouahappy
Banuiesc ca ti s-a deteriorat coarda "re", ea este cea mai sensibila ca o folosim mai mult.Eu cand mi-am schimbat-o a fost putin mai dificil,pentru ca toate corzile erau in legatura, sper ca la tine sa fie mai simpu.
Ai grija cu modelul corzilor, fiecare chitara are un sistem special pentru tipul corzii(nylon sau metal), ti-as explica mai detaliat, dar imi e greu prin scris.
Sper ca te-am ajutat.Mult succes!

| slowswag a răspuns:

De la 7-8 lei in sus

Răspuns utilizator avertizat