| Anndradda a întrebat:

Sunt efectiv disperata, am nevoie mare de ajutorul vostru...In urma cu 6 luni, am cumparat un caine o rasa amestecata intre bulldog francez si boxer, catelul avand atunci 2 luni. In urma cu o zi am fost impreuna cu familia la padure,si i-am dat niste carne de pui,si cand am ajuns acasa a inceput sa vomite. Toata ziua nu a mancat absolut nimic,nici apa nu a baut si in seara asta mama i-a dat cativa covrigi fiindu i efectiv mila de el,iar acum a vomat iar. Imi este foarte frica, acum cateva zile a mai mancat un cap de peste de pe jos si nu am avut cum sa ii iau din gura, l am dus la doctor si i-a facut 2 injectii, insa vazandu l ca a vomat de 6 7 ori astazi, imi este frica sa nu l pierd! M am atasat foarte mult de el si orice raspuns de al vostru imi poate fi de folos, va rog!

2 răspunsuri:
| Ochiidinumbravadtot a răspuns:

E posibil sa fie otravit, are ochii tulburi, spasme? daca da dai apa cu sare cu forta pe gura

| Anndradda explică (pentru Ochiidinumbravadtot):

Nu are niciuna din cele 2...doarme toata ziua si este suparat, are urechile in jos si nici chef de joaca nu are...la veterinar mi-a spus ca daca era otravit era sa se intample ceva, trecusera 5 ore si a zis ca nu e vorba de otravire doar sa l tinem sub observatie.