| tzus a întrebat:

URGENT! Catelusul meu de azi dimineata nu mananca nimic, nu aree chef de miscare, pur si simplu sta! Am incercat sa-i dau manacarea lui preferata sau altceva dar nu vrea. in schimb apa bea. ce pot sa fac sa nu mai stea asa? si daca maine va sta tot la fel in duc la veterinar dar pana maine nu vreau sa-l vad asa...este maidanez! funda!

3 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Daca are pana in 4-5luni mergi urgent cu el la vet,s-ar putea sa aiba parvoviroza, cu cat este depistata la timp cu atat cainele are sanse sa traiasca. Mergi si cere tetul de parvoviroza medicului.
Simptome sunt:
-nu mananca
-bea foarte multa apa
-apatic
-diaree
-vomita
iar ultima faza, vomita si/sau face diaree cu sange.
Nu stiu de ce mai pui aici intrebarea in loc sa mergi urgent cu el la medic, aici nu gasesti medici, aici gasesti doar niste pareri din partea celor de aici.

| came21 a răspuns:

Eu as zice sa il duci de azi la veterinar ca se poate intampla mai grav.

| raducubos a răspuns:

Am si eu un catelus. de fapt am avut. ori nu are el chef ori ai incercat sa il duci la iarba sa vezi daca il doar burta? daca da o sa manance iarba. daca se manifesta asa si peste 1-2 zile dul la un medic veterinar